Każda kobieta pragnie olśniewać i uwodzić swoim spojrzeniem. Aby osiągnąć ten efekt, warto skupić się na dobrze przemyślanym makijażu oczu, który podkreśli naturalne piękno i doda nuty zmysłowości. Jednak nie wszystkie kobiety mają codziennie rano wystarczającą ilość czasu na wykonanie nienagannego makijażu. Nic więc dziwnego, że rezygnacją one z tradycyjnych tuszy do rzęs, na rzecz sztucznych rzęsy które przy pomocy dobrze dobranego kleju, pęsety i odrobiny cierpliwości pozwolą na przemienienie spojrzenia w coś kuszącego i pełnego uroku. Ale jak wybrać dobry klej do sztucznych rzęs? Jaki klej do sztucznych rzęs pozwoli nam cieszyć się pięknym spojrzeniem? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Dobry klej do sztucznych rzęs – czyli jaki?
Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jakie są dobre kleje do sztucznych rzęs, warto precyzyjnie zdefiniować, jakie jest przeznaczenie tego produktu. Klej do rzęs, jak sama nazwa sugeruje, jest używany do nakładania sztucznych rzęs lub ich pęków, zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Aby mieć pewność, że klej da nam trwały efekt i nie wywoła różnego rodzaju uczuleń czy problemów skórnych, musimy wybrać wysokiej jakości klej. Taki klej powinien być wolny od szkodliwych substancji i posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Więc, jaki klej do sztucznych rzęs warto wybrać, aby jednocześnie zadbać o zdrowie skóry w okolicach oczu? Najlepszymi klejami do rzęs są te, które oparte są na cyjanoakrylanach klasy medycznej. Gwarantują one nie tylko trwały efekt, ale także są w pełni bezpieczne. Ciekawostką jest, że niektórzy producenci dodają do swoich formuł barwniki, które pozwalają idealnie dopasować klej do odcienia sztucznych rzęs.
Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając klej do sztucznych rzęs?
Szczególną uwagę należy zwrócić na to, w jakich warunkach klej do rzęs prawidłowo polimeryzuje. Czemu to ma znaczenie? Aby klej do rzęs działał optymalnie, potrzebuje odpowiedniej wilgotności i temperatury. Jeśli te warunki nie są spełnione, klej nie będzie działał prawidłowo. Aby utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, wystarczy umieścić higrometr, który mierzy wilgotność i temperaturę. Jeśli wilgotność jest poniżej 40%, zaleca się zakup nawilżacza. Natomiast jeśli wilgotność przekracza 60%, przyda się osuszacz. Optymalna temperatura powinna wynosić między 19 a 21 stopni. Jeśli jest wyższa, powinna być obniżona, jeśli za niska - podniesiona.
Szybkość schnięcia kleju
Kolejnym istotnym kryterium jest szybkość schnięcia kleju. Osoby początkujące powinny wybrać klej o wolniejszym schnięciu, około 1,5-2 sekundy. Doświadczone stylistki mogą z kolei zdecydować się na klej, który schnie szybciej, np. w 0,5-1 sekundę. Niewłaściwy dobór szybkości schnięcia kleju do umiejętności stylistki może sprawić, że stylizacja nie będzie trwała, ponieważ dojdzie do klejenia "na sucho" - klej wysechł zanim rzęsa została przyklejona.
Metoda przedłużania rzęs
Wybór kleju powinien również zależeć od metody, którą stosujesz. Jeżeli samodzielnie aplikujesz kępki i jesteś doświadczoną stylistką, wybierz szybkoschnący klej. Wolniejszy klej może utrudniać proces i wydłużać czas aplikacji.
Pojemność kleju
Pojemność kleju to kolejny czynnik, który wpływa na jego dobór. Na rynku dostępne są kleje o pojemnościach 3ml, 5ml oraz 10ml. Klej jest wydajny - podczas zabiegu używa się tylko kilka kropel. Dobór pojemności zależy od ilości zabiegów, które wykonujesz dziennie. Dla sporadycznych sesji warto wybrać klej o mniejszej pojemności. Natomiast, jeżeli masz kilka klientek dziennie, każdego dnia, warto zainwestować w klej o pojemności 10ml. Należy jednak pamiętać, że przy sporadycznym wykonywaniu zabiegów, zakup kleju o dużej pojemności może prowadzić do jego niewykorzystania. Klej, który nie został użyty w ciągu 3 miesięcy, może stać się nieprzydatny do pracy.
Skład kleju
Warto też mieć na uwadze, że kleje do przedłużania rzęs mogą wywołać alergię. Dostępne są również kleje hypoalergiczne, które jednak nie gwarantują pełnej ochrony przed alergią. Zawierają mniej cyjanoakrylu niż klasyczne kleje, ale mogą nadal powodować reakcje alergiczne, a ich trwałość jest znacznie krótsza. Klasyczny klej ma trwałość 8 tygodni, podczas gdy kleje dla alergików - tylko 2 tygodnie. W związku z tym, zaleca się, aby klientki z alergią na klej unikały tego zabiegu, zamiast ryzykować reakcję alergiczną po użyciu kleju dla alergików.
Klej do rzęs bezbarwny czy z barwnikiem ?
Kleje do rzęs dostępne są w wersji czarnej lub bezbarwnej, co stanowi znaczne ułatwienie dla stylistek pracujących z kolorowymi rzęsami. Czarny klej jest doskonałym wyborem do tradycyjnych aplikacji, które wykorzystują czarne lub brązowe rzęsy. Jego ciemna barwa sprawia, że staje się niewidoczny na tle rzęs. Bezbarwny klej do rzęs będzie z kolei idealnym rozwiązaniem podczas aplikacji z użyciem kolorowych rzęs. Niezależnie od koloru rzęs, klej pozostaje niewidoczny. To otwiera przed stylistką możliwości eksperymentowania z różnymi odcieniami rzęs. Trwałość kleju bezbarwnego nie różni się od tradycyjnego czarnego kleju, zasadniczą różnicą jest jedynie brak barwnika.
Poniżej przedstawiamy listę naszym zdaniem najlepszych klejów do rzęs sztucznych. Stylizacja wykonana z ich użyciem utrzyma się długo i przyczyni się do zdobycia licznej grupy zadowolonych klientek.
Klej do rzęs Lash Glue Ibra Makeup
Ibra Makeup to bezlateksowy, szybkoschnący klej do rzęs. Charakteryzuje się elastycznością, bezpieczeństwem i niezrównaną uniwersalnością. Po wyschnięciu staje się przezroczysty, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny, a efekt doczepiania sztucznych rzęs jest naturalny. Użycie kleju jest proste, co sprawia, że sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i osób początkujących. Produkt umieszczony jest w tubce i wyposażony w wygodny pędzelek. Klej jest przeznaczony do przyklejania zarówno kępek, jak i rzęs na pasku.
Klej do rzęs Gold Secret Lashes
Klej do rzęs Secret Lashes Gold od momentu swojego debiutu na rynku zdobywa uznanie profesjonalistek. Ten produkt, odporny na zmienną pogodę w naszym kraju, gwarantuje, że klientki będą usatysfakcjonowane efektem końcowym. Jego uniwersalna formuła sprawia, że doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Krótki czas schnięcia przekłada się na szybką i długotrwałą aplikację.
Klej do rzęs Duo Dark Ardell
Klej Duo Ardell jest jednym z najczęściej wybieranych klejów do rzęs, często uznawanym za najlepszy w swojej kategorii. Jest idealny do aplikacji sztucznych rzęs, zarówno na pasku, jak i na taśmie. Duo w wersji czarnej nie skleja rzęs nadmiernie, a poprawna aplikacja zapewnia nieodczuwalność na skórze, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Jest to produkt dla tych, którzy szukają najwyższej jakości kosmetyków do makijażu, nie chcąc jednak przepłacać. Klej Duo jest zamknięty w praktycznej tubce, co ułatwia i zwiększa precyzję aplikacji. Wersja w różowym opakowaniu jest szybkoschnąca, co eliminuje potrzebę długiego oczekiwania na przyklejenie rzęs we właściwy sposób.
Klej do rzęs WL11 Wonder Lashes
Klej HS-11 jest dedykowany dla doświadczonych stylistek. Charakteryzuje się odpornością na wysokie temperatury i wilgotność. Jego konsystencja jest płynna, a czas schnięcia bardzo krótki. Należy jednak zaznaczyć, że klej posiada wyczuwalny zapach i nie jest zalecany dla osób o wrażliwych oczach. Kleje marki Wonder Lashes powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, w miejscu zacienionym. Najlepiej używać do tego celu specjalnego woreczka ochronnego Magic Pack. Po zakończeniu pracy ważne jest, aby szczelnie zakręcić klej, aby zapobiec szybkiemu utlenianiu.