Manicure hybrydowy - czym jest, jak zrobić i jak ściągnąć?
Manicure hybrydowy - czym jest, jak zrobić i jak ściągnąć?

Zadbane dłonie i pięknie wykonany manicure są wizytówką każdej kobiety. Elegancki manicure z pewnością przyciągnie uwagę innych i doda pewności siebie. Jednak tradycyjna metoda wykonania manicure jest mało odporna na działanie czynników mechanicznych, co często prowadzi do zniszczenia. Alternatywą dla klasycznych lakierów do paznokci są lakiery hybrydowe. Dzięki nim kolor na paznokciach utrzymuje się przez długi czas, bez widocznych defektów.

Manicure hybrydowy – co to takiego?

Manicure hybrydowy to inna nazwa dla paznokci hybrydowych. Jest to technika, która łączy w sobie cechy lakieru do paznokci i żelu, co pozwala na uzyskanie pięknego i trwałego efektu na paznokciach. Manicure hybrydowy wykonywany jest na zdrowej płytce paznokcia i pozwala na uzyskanie różnych efektów, takich jak błyszczące lub matowe wykończenie, a także możliwość zdobień i rysunków.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku

Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujemy pilniczka do paznokci, narzędzi do usuwania skórek (patyczki lub kopytko), bloczek polerski, waciki bezpyłowe, cleaner, bazę pod lakier hybrydowy, top oraz oczywiście lakier hybrydowy i lampę LED lub UV do utwardzania. Oto kroki do wykonania manicure hybrydowego:

Krok 1 Przygotuj płytki paznokci - usuń stary lakier z paznokci i dokładnie umyj ręce. Następnie odtłuść paznokcie preparatem do odtłuszczania paznokci np. cleanerem.
Krok 2 Przygotuj paznokcie – przytnij i wyrównaj krawędzie paznokci. Następnie zmatuj płytki paznokci pilnikiem o gradacji 180 lub 240, aż do uzyskania lekko szorstkiej powierzchni. Usuń pył pilnikiem lub szczoteczką.
Krok 3 Nałóż bazę hybrydową - nanieś cienką warstwę bazy hybrydowej na każdy paznokieć, starając się nie nakładać jej na skórki. Następnie utwardź ją w lampie UV lub LED według zaleceń producenta.
Krok 4 Nałóż lakier hybrydowy - nanieś cienką warstwę lakieru hybrydowego na każdy paznokieć. Unikaj nakładania na skórki i upewnij się, że kolor jest równomiernie rozprowadzony. Następnie utwardź w lampie UV lub LED.
Krok 5 Nałóż kolejną warstwę - jeśli kolor jest zbyt prześwitujący, nałóż kolejną cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardź w lampie UV lub LED.
Krok 6 Nałóż top - nałóż cienką warstwę topu na każdy paznokieć i utwardź w lampie UV lub LED. Upewnij się, że top jest równomiernie rozprowadzony i nie ma smug. Zadaniem topu jest nabłyszczenie płytki paznokcia.
Krok 7 Przemyj cleanerem - cleanera używamy ponownie na zakończenie wykonania manicure hybrydowego, jako ostatniego kroku. Po użyciu cleanera możemy cieszyć się zaaplikowaną na paznokcie hybrydą przez długi czas.

Jak długo utrzymują się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny ze względu na swoją trwałość i odporność na odpryski. Kolor utrzymuje się na paznokciach zwykle przez kilka tygodni, a czasem nawet dłużej, w zależności od indywidualnej kondycji paznokci. Na trwałość manicure hybrydowego wpływa:

 • Stan paznokci - jeśli płytki paznokcia są słabe, łamliwe lub mają nierówną powierzchnię, to warstwy hybrydowe mogą łatwo odpryskiwać. Dlatego ważne jest, aby paznokcie były odpowiednio pielęgnowane i przygotowane do wykonania manicure hybrydowego.
 • Jakość produktów - użyte do wykonania manicure hybrydowego produkty powinny być wysokiej jakości, a także odpowiednio dobrane do stanu i typu paznokci. Należy zwrócić uwagę na termin przydatności produktów oraz na to, czy są one oryginalne.
 • Technika wykonywania - ważne jest, aby warstwy hybrydowe były nakładane równomiernie i odpowiednio utwardzone. Nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy może skutkować szybkim odpryskiwaniem hybrydowych warstw.
 • Codzienne czynności - trwałość manicure hybrydowego może być skracana przez działanie czynników zewnętrznych, takich jak kontakty z chemikaliami czy częste mycie rąk.
 • Rodzaj lampy - użyta lampa UV lub LED do utwardzania warstw hybrydowych może wpłynąć na trwałość manicure hybrydowego. Lampy nieodpowiedniego typu lub o zbyt słabej mocy mogą skutkować krótszą trwałością manicure hybrydowego.

Podsumowując, trwałość manicure hybrydowego zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od jakości produktów, odpowiedniej techniki wykonania oraz codziennej pielęgnacji paznokci.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne dla paznokci?

Lakiery hybrydowe, które są stosowane w manicure hybrydowym, są w pełni bezpieczne dla paznokci, jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. W ich składzie oprócz barwników, możemy znaleźć witaminy i minerały oraz włókna keratynowe, które wspierają odbudowę płytki paznokcia. Jednakże, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze, aby uniknąć uszkodzenia płytki paznokcia, nie powinno się zdejmować hybrydowego lakieru za pomocą metod mechanicznych, takich jak drapanie czy szorowanie. Wymaga to użycia acetonu lub innych specjalnych preparatów do usuwania hybrydowych lakierów.

Po drugie, wybierając lakier hybrydowy, należy upewnić się, że jest on oryginalny i posiada odpowiednie certyfikaty jakości. Należy również zwrócić uwagę na termin przydatności produktu.

Po trzecie, nadmierne stosowanie manicure hybrydowego może osłabić płytkę paznokcia, przez co stają się one kruche i łamliwe.

Po czwarte, istnieje ryzyko zakażenia, zwłaszcza jeśli narzędzia i przybory do stylizacji paznokci nie są dezynfekowane lub nie są jednorazowe.

W skrócie, jeśli lakier hybrydowy jest stosowany prawidłowo i przez wykwalifikowanego stylistę paznokci, nie powinien on powodować szkód dla paznokci. Nie należy również przesadzać z częstym wykonywaniem manicure hybrydowego aby dać możliwość zregenerowania się paznokciom.

Jak zdjąć lakier hybrydowy?

Prawidłowe ściągnięcie lakieru hybrydowego pozwala uchronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniem. Oto kroki, które pomogą Ci usunąć lakier hybrydowy z paznokci:

 • Zmatuj powierzchnię lakieru hybrydowego na każdym paznokciu pilnikiem o gradacji 180 lub 240. To pomoże usunąć warstwę zewnętrzną i umożliwi łatwiejsze usuwanie.
 • Następnie, nasyć płatek kosmetyczny acetonem.
 • Przyłóż nasączony płatek kosmetyczny do paznokcia i owin go folią aluminiową. Upewnij się, że płatek jest dobrze przylegający do paznokcia, aby aceton mógł działać.
 • Odczekaj około 10-15 minut. W tym czasie aceton rozpuści warstwę lakieru hybrydowego.
 • Po 10-15 minutach usuń folię i delikatnie zeskrob resztki lakieru hybrydowego z paznokci drewnianym patyczkiem. Jeśli lakier jest oporny na usuwanie, można powtórzyć kroki 3-5 jeszcze raz.
 • Po usunięciu lakieru hybrydowego z paznokci dokładnie umyj dłonie i nałóż na nie krem nawilżający do dłoni, aby zrekompensować utratę wilgoci.

Ważne jest, aby nie próbować usunąć lakieru hybrydowego siłą lub używać pilników do paznokci do zeskrobania go z paznokci, ponieważ może to uszkodzić płytkę paznokcia i skórki. Zabieg usuwania lakieru hybrydowego najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym lub po uzyskaniu wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie.

Kto nie powinien wykonywać manicure hybrydowego?

Osoby z różnymi schorzeniami paznokci powinny zrezygnować z manicure hybrydowego. Zabieg ten nie powinien również być wykonywany na paznokciach z grubymi płytkami, przebarwieniami lub bruzdami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium