Rękawiczki jednorazowe mają za zadanie ochronę dłoni przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych oraz wirusami i bakteriami. Na rynku dostępne są rękawiczki lateksowe, nitrylowe, winylowe oraz foliowe. Każde z nich posiadają nieco inne właściwości.

RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE

RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER BLACK  L RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER BLACK L
Producent: Inne
Cena: 18,00 zł 16,67 zł netto
szt.
zobacz więcej
RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER RÓŻOWE L RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER RÓŻOWE L
Producent: Inne
Cena: 18,00 zł 16,67 zł netto
szt.
zobacz więcej
RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER RÓŻOWE M RĘKAWICE NITRYLOWE MAXTER RÓŻOWE M
Producent: Inne
Cena: 18,00 zł 16,67 zł netto
zobacz więcej
Rękawiczki jednorazowe nitrylowe  MAXSAFE  Black S 100szt Rękawiczki jednorazowe nitrylowe MAXSAFE Black S 100szt
Producent: Inne
Cena: 18,00 zł 16,67 zł netto
szt.
zobacz więcej
Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Mercator Nitrylex Black S 100szt Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Mercator Nitrylex Black S 100szt
Producent: Inne
Cena: 19,00 zł 17,59 zł netto
zobacz więcej
Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Mercator Nitrylex Black M 100szt Rękawiczki jednorazowe nitrylowe Mercator Nitrylex Black M 100szt
Producent: Inne
Cena: 19,00 zł 17,59 zł netto
zobacz więcej

Rękawiczki jednorazowe lateksowe

Rękawiczki jednorazowe lateksowe to jeden z najczęściej wybieranych typów rękawiczek ochronnych. Wykonane są z naturalnego kauczuku lateksowego, który jest pochodzenia roślinnego. Ze względu na swoje właściwości elastyczne i wygodne dopasowanie, rękawiczki lateksowe są powszechnie używane w różnych branżach, takich jak służba zdrowia, stomatologia, badania naukowe oraz przemysł kosmetyczny i spożywczy. Lateksowe rękawiczki jednorazowe są również odporne na przebicia i rozerwania, co zapewnia dodatkową ochronę podczas pracy z ostrymi przedmiotami.

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe

Rękawiczki jednorazowe nitrylowe dorównują popularnością lateksowym. Są od nich cieńsze, lecz jednocześnie - wytrzymalsze. Rękawiczki jednorazowe nitrylowe są wykonane z syntetycznego kauczuku - nitrylu butadienu, który zapewnia wyjątkową odporność na przetarcia, rozerwania i przebicia. Są doskonałym wyborem dla osób uczulonych na lateks, ponieważ nie zawierają naturalnych białek lateksowych. Cienka warstwa nitrylu pozwala na zachowanie czułości dotyku i precyzyjne wykonywanie zadań, co jest szczególnie ważne w medycynie czy laboratoryjnych badaniach naukowych.

Rękawiczki jednorazowe winylowe

Rękawiczki jednorazowe winylowe z kolei uchodzą za najlepszy wybór m.in. dla kosmetyczek i fryzjerów. Nie podrażniają, nie uczulają, lecz są cieńsze niż nitrylowe czy lateksowe. Zapewniają nieco niższą ochronę przed bakteriami i wirusami niż wcześniej opisane rodzaje jednorazowych rękawiczek. W wersji bezpudrowej nie drażnią skóry.

Rękawiczki jednorazowe foliowe

Najmniej przylegających rękawiczek to rękawiczki foliowe. Zapewniają one ochronę w najmniejszym stopniu, dlatego głównie stosuje się je w supermarketach czy gastronomii. Rękawiczki jednorazowe foliowe używa się także często w domu - na przykład podczas koloryzacji włosów lub aplikacji peelingu.

Rękawiczki jednorazowe kosmetyczne w sklepie Aruba

Rękawiczki jednorazowe czarne, białe czy kolorowe? W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty wybór różnych rodzajów rękawiczek ochronnych. Jakie rękawiczki jednorazowe są najlepsze? To zależy od indywidualnych preferencji. Najważniejsze, aby rękawiczki ochronne spełniały swoją kluczową funkcję, czyli zabezpieczały przed czynnikami zewnętrznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium