Primer do paznokci to specjalistyczny środek, którego głównym zadaniem jest wzmacnianie przyczepności bazy do naturalnej płytki paznokcia przez skuteczne jej odtłuszczenie. Można go porównać do dwustronnej taśmy klejącej, która łączy płytkę paznokcia z bazą, którą zamierzamy nałożyć. Ten niezbędny preparat można wykorzystać w różnych technikach stylizacji paznokci, czy to przy manicure hybrydowym, żelowym czy akrylożelowym. Pamiętaj, że primer powinien być aplikowany jedynie na naturalną płytkę paznokcia. Jest to szczególnie ważne przy wykonywaniu uzupełnień stylizacji za pomocą metody żelowej.

PRIMERY

BUILD GEL SYSTEM BUILD GEL PRIMER ACID VICTORIA VYNN 15 ML BUILD GEL SYSTEM BUILD GEL PRIMER ACID VICTORIA VYNN 15 ML
Producent: VICTORIA VYNN
Cena: 18,90 zł 21,00 zł 15,37 zł 17,07 zł netto
szt.
zobacz więcej
  • promocja
GEL POLISH SYSTEM UV/LED TAPE BOND VICTORIA VYNN 8 ML GEL POLISH SYSTEM UV/LED TAPE BOND VICTORIA VYNN 8 ML
Producent: VICTORIA VYNN
Cena: 18,90 zł 21,00 zł 15,37 zł 17,07 zł netto
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Rodzaje primerów do paznokci

Wśród asortymentu produktów do manicure wyróżniamy dwa rodzaje primerów – kwasowy oraz bezkwasowy. Czym różnią się te dwa typy i kiedy powinniśmy wybrać jeden zamiast drugiego?

Primer kwasowy – stworzony na bazie kwasu metakrylowego, wyróżnia go dość intensywny zapach. Jest to bardzo mocny preparat, który skutecznie dezynfekuje i neutralizuje naturalną płytkę paznokcia. Po zastosowaniu primer szybko paruje, przygotowując paznokieć do nałożenia bazy hybrydowej, bazy kauczukowej czy budującej. Primer kwasowy jest szczególnie polecany dla osób z problematyczną płytka paznokcia (na przykład przy kłopotach hormonalnych czy nadmiernym poceniu się dłoni), ponieważ zawartość kwasu czyni go silniejszym od wersji bezkwasowej. Jeśli skórki wokół paznokcia, na którym zastosowano primer kwasowy są podrażnione, preparat może wywołać chwilowe uczucie pieczenia. Ważne jest, aby stosować go wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, gdyż przy długotrwałym stosowaniu może podrażniać drogi oddechowe.

Primer bezkwasowy – cechuje go łagodniejszy zapach w porównaniu do wersji kwasowej i jest zdecydowanie bezpieczniejszym oraz bardziej wszechstronnym preparatem. Działa subtelniej, ale równie efektywnie. Primer bezkwasowy poprawia przyczepność masy żelowej i akrylowej w przypadku mniej kłopotliwej płytki paznokcia, co zdecydowanie wpływa na trwałość manicure. W przeciwieństwie do primera kwasowego, po aplikacji nie paruje, zostawiając na paznokciu lepką powłokę oraz połysk. Primer bezkwasowy nie powoduje podrażnień i nie wywołuje uczucia szczypania.

Jak stosować primer do paznokci?

Kiedy już wybierzemy odpowiedni preparat dopasowany do naszych paznokci, możemy przystąpić do praktycznej części, czyli aplikacji:

  1. Przygotowanie płytki paznokcia – obejmuje zmatowienie i usunięcie powstałego podczas tego procesu pyłu.
  2. Odtłuszczanie - przy użyciu jednego z dostępnych cleanerów do paznokci należy odtłuścić płytkę.
  3. bprimeru - aplikując primer należy pamiętać o naniesieniu go jedynie na płytkę paznokcia, unikając przylegających skórek. Primer kwasowy nakładamy punktowo, w niewielkich ilościach, a następnie odczekujemy, aż preparat samodzielnie rozprowadzi się po płytce paznokcia i wyparuje. Primer bezkwasowy stosujemy podobnie jak tradycyjne lakiery do paznokci, równomiernie rozprowadzając go po płytce, a potem odczekując około 50-60 sekund. Pamiętajmy, że primer bezkwasowy nie paruje i pozostawia na paznokciu lepką powłokę oraz połysk.
  4. Po nałożeniu primera, jesteśmy gotowi na następny krok, czyli nałożenie bazy hybrydowej, kauczukowej, żelowej lub masy akrylowej.

Primery do paznokci w hurtowni Aruba

Jeżeli Twoje paznokcie mają skłonność do przetłuszczania się i sprawiają problem, szczególnie polecamy stosowanie primera do paznokci marki Victoria Vynn. Ten preparat pomoże zapewnić długotrwałą trwałość Twojej stylizacji, niezależnie od wybranego rodzaju manicure.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium