Zdrowe i piękne paznokcie - jak o nie zadbać?
Zdrowe i piękne paznokcie - jak o nie zadbać?

Piękne i zdrowe paznokcie są marzeniem każdej kobiety, lecz na ich kondycje wpływa wiele czynników. Duże znaczenie ma nie tylko regularna i staranna pielęgnacja paznokci, ale także dieta bogata w składniki odżywcze. Bywa, że dla poprawy stanu paznokci konieczna jest również odpowiednio dobrana suplementacja. O czym warto pamiętać chcąc mieć zdrowe i ładne paznokcie? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Dieta na zdrowe paznokcie

Kondycja paznokci często jest odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia, a ich wygląd, podobnie jak kondycja skóry i włosów, jest ściśle związany z jakością naszej diety. Niewłaściwe nawyki żywieniowe mogą szybko negatywnie wpłynąć na strukturę paznokci, czyniąc je słabymi i łamliwymi, i w tej sytuacji nawet najlepsze specyfiki regenerujące mogą okazać się nieskuteczne. Zatem podstawą pielęgnacji paznokci jest przede wszystkim zdrowe, zbilansowane odżywianie.

Podstawowym budulcem paznokci jest keratyna, czyli białko. Składa się ono z mniejszych jednostek, aminokwasów, wśród których kluczową rolę dla zdrowia i wyglądu paznokci odgrywają metionina i cysteina. Są to specjalne aminokwasy zawierające siarkę, dzięki której możliwe jest tworzenie mostków dwusiarczkowych, niezbędnych dla utrzymania mocnej struktury białek. Aby paznokcie rosły silne i zdrowe, konieczne jest zapewnienie im odpowiednich składników budulcowych, w tym aminokwasów siarkowych. Te możemy dostarczyć, włączając do diety mięso, produkty mleczne, ryby, kiełki pszenne, otręby czy nasiona roślin strączkowych. Warto pamiętać, że białko powinno dostarczać około 15% dziennego zapotrzebowania energetycznego, co przy założeniu, że nasze zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal dziennie, równa się konsumpcji około 75 gramów białka codziennie. Niedobór białka w diecie przez dłuższy czas może znacznie osłabić paznokcie.

Aby zachować paznokcie w doskonałym stanie, niezbędne jest regularne dostarczanie organizmowi nie tylko witamin, ale i minerałów w odpowiednich ilościach. Kluczem do ich zdrowego wyglądu jest więc dieta zrównoważona i bogata w składniki odżywcze takie jak krzem, żelazo, wapń, fosfor, magnez, cynk czy mangan, a także nieodzowne białko. Istotny wpływ na kondycję paznokci mają witaminy A, E oraz te z grupy B, a szczególnie biotyna, która znacząco wpływa na ich wzmocnienie. Aby zasilić organizm w biotynę, warto sięgnąć po żywność bogatą w ten składnik, do której zalicza się podroby, mięso, ryby morskie, produkty mleczne, drożdże, żółtka jaj, orzechy oraz wybrane owoce i warzywa.

Pielęgnacja paznokci – o czym należy pamiętać?

Choć zdrowa dieta i dodatkowa suplementacja biotyny są kluczowe dla wzmocnienia paznokci, to sam fakt, że są one mocne, nie gwarantuje ich estetycznego wyglądu. Dlatego równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja paznokci u rąk. Istotne jest, by paznokcie były przycinane prawidłowo - najlepiej za pomocą ostrych, precyzyjnych nożyczek, które nie spowodują strzępienia czy rozdwajania płytki paznokciowej. Po obcięciu warto nadać im kształt przy pomocy pilnika szklanego lub kartonowego, pamiętając o piłowaniu w jednym kierunku, aby nie uszkodzić struktury paznokcia. Niezwykle ważne jest też ich nawilżanie i odżywianie - tutaj sprawdzą się wysokiej jakości olejki regeneracyjne, kremy nawilżające, a także maski i wcierki witaminowe.

Krem do paznokci Onygen Podopharm

Innowacyjna formuła kremu do paznokci Onygen Podopharm łączy w sobie zalety colostrum bovinum, które jest bogate w immunoglobuliny, laktoferynę, lizozym i laktoperoksydazę, znane ze swoich właściwości obronnych przeciw mikrobom. Wysokie stężenie białek, wraz z kompleksem ponad 250 naturalnych składników, nie jest dostępne w żadnym innym produkcie pochodzenia naturalnego. Co więcej krem do poznokci Onygen Podopharm zawiera cenny zestaw witamin A, B, D, E, wartościowe tłuszcze i węglowodany, a także czynniki wzrostu i nukleotydy.

Innowacyjność tego produktu tkwi w emulsjach ciekłokrystalicznych, które pozwalają aktywnym składnikom głębiej wnikać w skórę, dzięki lamelarnej strukturze, co zwiększa ich efektywność. Krem wzbogacony został o skwalan oraz oleje rokitnikowy i z awokado, słynące ze swoich wyjątkowych właściwości nawilżających i odżywczych, co sprawia, że jest on nie tylko skuteczny, ale i luksusowy w codziennym użyciu.

Jak stosować krem Onygen Podopharm?

Kremy Onygen należy nanieść bezpośrednio na strefy wymagające szczególnej uwagi, delikatnie wmasowując w skórę dwa razy dziennie. Aby wzmocnić działanie, raz w tygodniu zaleca się pozostawienie preparatu na noc pod szczelnym opatrunkiem. Krem może być stosowany przed snem lub rano – wybór zależy od osobistych upodobań. Kluczowe jest utrzymanie regularności zabiegu. Systematyczne użytkowanie Kremu Onygen Podopharm gwarantuje poprawę kondycji paznokci, zapewniając im zdrowy wygląd i siłę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium